چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨
سایت های مرتبط
 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 241999
 بازدید امروز : 63
 کل بازدید : 644273
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/1250
اوقات شرعی بشاگرد
اخبار > پیشرفت ۷۵ درصدی طرح انتقال آب از سد جگین به بشاگرد


  چاپ        ارسال به دوست

پیشرفت ۷۵ درصدی طرح انتقال آب از سد جگین به بشاگرد

به گزارش خبرنگار ما، عباس رجبی پور با بیان اینکه طرح انتقال آب از سد جگین به بشاگرد ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تصریح کرد: تاکنون برای اجرای این طرح ۱۰۱ میلیارد تومان هزینه شده و برای تکمیل طرح ۱۹۶ میلیارد تومان اعتبار لازم است.

معاون فرماندار بشاگرد با اشاره به اینکه خط انتقال آب در ۴ مرحله اجرا می‌شود، اظهار کرد: مرحله اول تا سوم طرح آبرسانی از سد جگین تا شهرسردشت ۷۰کیلومتر است.

رجبی پور با بیان اینکه با بهره برداری از فاز چهارم آب آشامیدنی به شهرگوهران نیز می‌رسد، اظهار کرد: خط انتقال آب شامل مخازن ورودی ایستگاه‌ها، مخازن بین راهی و مخزن ذخیره آب آشامیدنی است و این خط انتقال آب با تخصیص اعتبار مورد نیاز ابتدای سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه علاوه بر شهر سردشت و گوهران ۲۵ روستای بشاگرد هم از آب آشامیدنی با کیفیت برخوردار می‌شوند، اضافه کرد: یک چهارم آب آشامیدنی شهر سردشت هم اکنون از چشمه پایین دست سدکاهکن که در فاصله ۲۵کیلومتری شهرسردشت بشاگرد تامین می‌شود.

معاون فرماندار بشاگرد در پایان خاطرنشان کرد: با بهره برداری از خط انتقال آب از سد سهران گوهران به بشاگرد و خط انتقال آب از سد جگین مشکل کمبود آب آشامیدنی شهرستان بشاگرد برطرف می‌شود.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران


١٠:٢١ - 1397/08/09    /    شماره : ٣٨٣٧    /    تعداد نمایش : ١٠٦خروج