چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨
سایت های مرتبط
 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3813
 بازدید امروز : 53
 کل بازدید : 644263
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0/0938
اوقات شرعی بشاگرد
بنیاد خیریه خواجه نصیر طوسی

به منظور ارتقای سطح فرهنگی و آموزشی کشور و تعلیم و تربیت انسان های متعهد و متخصص بر اساس تعالیم حیات بخش دین مبین اسلام و رهنمودهای گرانقدر حضرت امام خمینی(ره) موسسه عام المنفعه خواجه نصيرالدين طوسي در سال 1370 از سوی پیشکسوتان متدین عرصه آموزش و فرهنگ و جمعی از جوانان دانش آموخته متعهد دانشگاهی و با کسب مجوز رسمی از وزارت آموزش و پرورش فعاليت خود را به صورت رسمی آغاز نمود که در اين راستا واحدهاي مختلف فرهنگي و آموزشي شامل مدارس راهنمايي، دبيرستان، هنرستان، پيش دانشگاهي و مرکز آموزش و پرورش از راه دور دخترانه و پسرانه و انتشارات راه اندازي گردید.
اما از سال 77 و در راستاي اهداف عاليه فرهنگي و تربيتي اين موسسه اردوهایی بلند مدت با نام «اردوي جهادي» براي دانش آموزان و فارغ التحصيلان موسسه راه اندازي گرديد که در اين اردوها همه ساله جمعي از دانش آموزان و مربيان و فارغ التحصيلان به يکي از مناطق محروم کشور اعزام مي شوند.

خوشبختانه برگزاري اردوهاي جهادي دانش آموزي و دانشجويي اثرات بسيار مثبتي در ميان شرکت کنندگان و نيز نتايج مطلوبي در جهت محروميت زدايي در مناطق محروم داشته است. بطوري که همه ساله بر تعداد افرادي که تمايل به حضور در اردو يا کمک رساني مادي و معنوي به مناطق محروم دارند افزوده مي شود و اين امر مسئولین موسسه را بر آن داشت که فعالیتهای خود را در مناطق محروم گسترش داده و با راه اندازي مجموعه ای مستقل فعالیتهای محرومیت زدایی خویش را به ویژه در مناطق روستایی کشور گسترش دهد. که در این راستا و پس از 12 سال فعالیت مداوم در مناطق محروم کشور، تشکیلاتی مستقل تحت عنوان «بنیاد خیریه غیردولتی خواجه نصیر طوسی  به شماره ثبت 25509 و با کسب مجوز از وزارت کشور و با محدوده فعالیت فرا استانی در سال 1389 راه اندازی گردید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بنیاد خیریه خواجه نصیر و فعالیت های آن می توانید به وب سایت این بنیاد به آدرس http://knti.ir مراجعه کنید.