چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨
سایت های مرتبط
 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 241998
 بازدید امروز : 61
 کل بازدید : 644271
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/2188
اوقات شرعی بشاگرد
اخبار > اجرای برنامه توسعه بشاگرد


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای برنامه توسعه بشاگرد

استاندار هرمزگان به بررسی سند توسعه بشاگرد در این نشست اشاره کرد و گفت: برنامه توسعه بشاگرد در ۲ سال اجرایی می‌شود و همه اعتبارات مورد نیاز برای توسعه این شهرستان به صورت کامل تخصیص پیدا می کند.

همتی بیان داشت: برای توسعه بشاگرد به ویژه در حوزه ساخت راه در این شهرستان باید کار جهادی صورت گیرد و همه امکانات و ماشین آلات در حوزه راهسازی به کار گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: کشت گلخانه‌ای یک ظرفیت بسیار خوب برای تولید محصولات کشاورزی و ثروت آفرینی در شهرستان بشاگرد است.

استاندار هرمزگان عنوان کرد: در این راستا ایجاد شهرک گلخانه ای ۱۶۰۰ هکتاری در منطقه جگین با استفاده از آب سد جگین در دستور کار است و این طرح با به کارگیری نیروهای بومی و آموزش این افراد اجرایی می شود.

وی گفت: ایجاد این شهرک گلخانه ای اشتغال گسترده ای در این منطقه ایجاد می کند و ظرفیت خوبی نیز برای صادرات محصولات تولیدی در این شهرک گلخانه ای از طریق بندر جاسک وجود دارد. همتی تاکیدکرد: با تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان در نشست امروز، ۱۰ میلیون متر مکعب آب از سد جگین برای کشت گلخانه ای در شهرستان بشاگرد اختصاص پیدا می‌کند.

استاندار هرمزگان معادن را یکی دیگر از ظرفیت های شهرستان بشاگرد برشمرد و اظهار داشت: باید سریع برنامه‌ای در راستای اکتشاف پهنه های معدنی و استخراج مواد معدنی در بشاگرد اجرایی و اشتغال خوبی از این طریق ایجاد شود.

همتی گفت: یکی از رویکردهای جدی در شهرستان بشاگرد باید توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در راستای کارآفرینی و ایجاد اشتغال و همچنین توسعه قالیبافی و تولید فرش دستباف باشد. استاندار هرمزگان اضافه کرد: سیر و خرما ۲ محصول کشاورزی شاخص در شهرستان بشاگرد محسوب می‌شوند که باید برای فرآوری و بسته‌بندی مناسب این محصولات در این شهرستان اقدام شود تا ارزش افزوده آنها افزایش پیدا کند.

 منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی


١٢:٤٩ - 1398/05/05    /    شماره : ٤٩٩٩    /    تعداد نمایش : ٥٥خروج