چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨
سایت های مرتبط
 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 242017
 بازدید امروز : 92
 کل بازدید : 644302
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1094
اوقات شرعی بشاگرد
اخبار > همه دستگاه ها و ادارات در تعامل با آموزش و پرورش باشند


  چاپ        ارسال به دوست

همه دستگاه ها و ادارات در تعامل با آموزش و پرورش باشند

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش بشاگرد، دومین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان با حضور اعضای شورا و به ریاست فرماندار شهرستان با دستور کار ذیل برگزار گردید.

1ـ ستاد پروژه مهر
2 ـ پایگاه سنجش نوآموزان پایه اول ابتدایی
3 ـ استفاده از رهنمودهای امام جمعه
4 ـ جمع بندی و بیانات فرماندار محترم

در شروع جلسه عبدالرضا روشن ضمیر، مدیر آموزش و پرورش بشاگرد ضمن تقدیر از اعضای شورا گفت: از ابتدای سال جدید برنامه ریزی برای آغاز سال تحصیلی جدید در ستاد پروژه مهر شهرستان صورت گرفته است و تمام مجموعه آموزش و پرورش مصمم است امسال مهری ماندگار برای دانش آموزان و معلمان باشد. ایشان در ادامه به رویکرد آموزش و پرورش در خصوص ترک تحصیل دانش آموزان و سرویس روستا مرکزی آنان اشاره و بیان داشت: با توجه به خطراتی که سرویس های روستا مرکزی برای دانش آموزان و تحصیل آنها دارد، با رایزنی های صورت گرفته با اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان هرمزگان سعی بر بازگشایی خوابگاه های شبانه روزی است و ابراز امیدواری کرد در سال تحصیلی جدید خوابگاه دخترانه سردشت، سیت و ماسیتی، گرهون و درنگ مدو بازگشایی گردد.

داود عباسی معاون آموزشی و دبیر ستاد پروژه مهر شهرستان بشاگرد در این جلسه به تفصیل در خصوص پروژه مهر و آغاز ستاد این پروژه صحبت نمودند. وی بیشترین چالش آموزش و پرورش را در شروع سال تحصیلی جدید مواردی از قبیل: کلاس های زیر حد نصاب متوسطه اول، مدارس مختلط، مدارس شبانه روزی زیر 80 نفر، کمبود نیروی انسانی و تعمیر و تجهیز مدارس دانست. ایشان همچنین در خصوص پایگاه سنجش نوآموزان پایه اول ابتدایی گفت: برنامه ریزی در خصوص زمان و مکان های انجام سنجش صورت گرفته و انتظار می رود همانند سنوات قبل ادارات و دستگاه های دولتی در بحث تأمین وسایل نقلیه همکاری داشته باشند.

در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین غلامی امام جمعه شهرستان در سخنانی کوتاه نقش معلم را ویژه و جایگاه آنان را در جامعه ارزشمند دانست. ایشان اگاهی بخشی مرد در خصوص مسائل مرتبط با آموزش و پرورش را لازم و ضروری دانست و در ادامه گفت: بهترین افرادی که در روستاها مورد مقبولیت و حرف آنان دارای ارزش می باشد و بیشترین تأثیر را بر روی افراد دارد معلمین هستند. وی در ادامه قول همکاری در خصوص اگاه سازی مردم در رابطه با مشکلات مدارس مختلط از طریق تریبون نماز جمعه، سخنرانی ها، جلسات و ظرفیت های ائمه جماعات مساجد را دادند.

امید رنجبر بخشدار گافر و پارامون در این جلسه به مسائل و مشکلات بخش در حوزه آموزشی اشاره کردند. وضعیت مدارس تخریبی، فرسوده، کانکسی و کپری، وضعیت خوابگاه های درنگ مدو، سیت و ماسیتی و گرهون از جمله مشکلاتی بود که رنجبر خواستار توجه ویژه و جدی با آنان شد.

پایان بخش جلسه شورای آموزش و پرورش صحبت های رییس شورای آموزش و پرورش بود. احمد محمودی در ابتدای سخنان خود از همه دستگاه ها و ادارات و ارگانها خواست در تعامل کامل با آموزش و پرورش باشند و حل مسائل و مشکلات مربوط به حوزه آموزش و پرورش را در اولویت های خود قرار دهند.

ایشان حل مشکلات جامعه را میسر ندانست، مگر آنکه مشکلات آموزش و پرورش حل گردد و بتوانیم آموزشی سالم، کاربردی و متناسب با نیاز دانش اموزان و جامعه ارائه دهیم.

فرماندار بشاگرد ترک تحصیل دانش آموزان را معضلی جدی برای آموزش و پرورش، جامعه و خانواده دانست و گفت: می بایست خیلی جدی و ویژه به این مقوله وارد شد و در شناسایی علل ترک تحصیل دانش آموزان و رفع آنها و بازگرداندن دانش آموزان به چرخه نظام تعلیم و تربیت اهتمام ورزید.

جلسه شورای آموزش و پرورش با تصویب مصوبات به شرح زیر به اتمام رسید.

1ـ پایش ترک تحصیل دانش آموزان در سال تحصیلی 98 ـ 1397
2 ـ ارائه برنامه سنجش به فرمانداری برای هماهنگی لازم در خصوص تهیه وسایل نقلیه.
3 ـ جلسه دهیاران سه بخش شهرستان با حضور بخشداران.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بشاگرد


٠٥:١٥ - 1398/03/09    /    شماره : ٤٩٦٩    /    تعداد نمایش : ٨٣خروج