سه شنبه ٢٥ تير ١٣٩٨
سایت های مرتبط
 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 233421
 بازدید امروز : 150
 کل بازدید : 626985
 بازدیدکنندگان آنلاين : 13
 زمان بازدید : 0/1562
اوقات شرعی بشاگرد
اخبار > پیشرفت چشمگیر آموزش و پرورش بشاگرد در سال 97


  چاپ        ارسال به دوست

پیشرفت چشمگیر آموزش و پرورش بشاگرد در سال 97

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش بشاگرد، آخرین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان در سال 97 با حضور ریاست جلسه آقای محمودی فرماندار بشاگرد، اعضای شورای آموزش و پرورش، مدعوین و البته مهمانان جدید این جلسه که دانش آموزان برتر استانی در مسابقات و جشنواره های اخیر بودند، با دستور کار ذیل برگزار گردید.

1ـ ارائه گزارش عملکرد معاون آموزشی از حوزه آموزشی در سال 97

2ـ ارائه گزارش عملکرد معاون پرورشی از حوزه پرورشی در سال 97

3ـ استفاده از بیانات و رهنمودهای امام جمعه

4ـ جمع بندی توسط فرماندار

5ـ تقدیر از دانش آموزان برتر استانی

در ابتدای جلسه روشن ضمیر طی صحبتی کوتاه موفقیت های آموزش و پرورش بشاگرد را در سال 97 چشمگیر دانست و گفت: مجموعه آموزش و پرورش در سال 97 توانست در حوزه های آموزشی، پرورشی، مالی، تجهیزات و ... قدمهای موثر و اساسی را بردارد. ایشان در ادامه ابراز امیدواری کرد در آینده بتوانیم همین راه را با موفقیت بیشتر طی کنیم، زیرا با توجه به شعار مدیر کل استان آقای دادی زاده که هرمزگانی دانا و تواناست ما هم ادعا داریم که دانش آموزان بشاگردی دانا و تواناست.

ارائه گزارش عملکرد حوزه آموزش توسط داود عباسی معاون آموزشی بخش بعدی جلسه بود که: ارتقا معدل کتبی مقطع متوسطه اول از جایگاه هفدهم استان به جایگاه ششم، کسب رتبه اول استان در برنامه تعالی مقطع متوسطه اول و کسب رتبه دوم متوسطه دوم، رشد 300 درصدی قبولی دانش آموزان در دانشگاه فرهنگیان، ارتقا میانگین نمرات متوسطه دوم، تحت پوشش قرار گرفتن دو آموزشگاه زیر نظر یونیسف، ارتقاء جایگاه آموزش ابتدایی با استفاده از برگزاری کارگاه های اموزشی و دوره های ضمن خدمت و دعوت از مدرسین مجرب، کسب رتبه دوم در جذب دانش اموزان پیش دبستانی در استان، کسب رتبه برتر در جشنواره پروژه های علمی استان (طرح جابر بن حیان)، کسب رتبه برتر در درس پژوهی استان، کسب رتبه های برتر در جشنواره 27 درجه استان برای اولین بار از عملکرد حوزه آموزش بود که توسط ایشان بیان شد.

ارائه گزارش عملکرد حوزه پرورشی توسط صادق احمدی معاون پرورشی و تربیت بدنی بخش بعدی جلسه بود که وی این عملکرد را به شرح زیر بیان نمود:

برگزاری کارگاه های مختلف در حوزه فرهنگی و هنری با دعوت از اساتید مجرب (داستان، شعر، عکاسی، سرود و ...)، برگزاری جشنواره سرود بعد از نه سال در بشاگرد و ایجاد فضای شور و نشاط در بین دانش اموزان، تحت پوشش قرار گرفتن 89 درصد از مدارس در طرح مسابقات هفتگی درسهایی از قرآن و شرکت 43 درصدیدانش آموزان در مسابقات هفتگی درسهایی از قرآن، شرکت بیش از 1500 نفر از دانش اموزان مقطع متوسطه اول و دوم در مسابقات قرآن، عترت و نماز مرحله شهرستانی، شرکت 700 نفر از دانش اموزان مقطع ابتدایی در طرح حفظ جزء سی قرآن کریم، حضور گسترده دانش اموزان در مسابقات مختلف پرسش مهر، فرهنگی و هنری و رشد 30 درصدی دانش آموزان شرکت کننده در مسابقات استانی، کسب رتبه های برتر در مسابقات پرسش مهر که با توجه به تعداد شرکت کنندگان در مسابقه و کسب رتبه شهرستان بشاگرد جایگاه نخست را در حوزه شرق استان کسب نمود، حضور در جشنواره تئاتر درسی توسط دانش آموزان مقطع ابتدایی برای اولین بار و کسب عنوان بازیگر شاخص و برتر توسط دانش اموز.

در ادامه رجبی پور معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شهرستان ضمن تشکر از مجموعه آموزش و پرورش خواستار ادامه همین راه و تلاش برای موفقیت بیشتر در سال جدید شدند. وی توجه ویژه به دانش آموزان را مسئله مهم عنوان کرد و گفت، موفقیت های که اشار شد نشان دهنده راه صحیح و درست و همچنین استعداد دانش آموزان بشاگردی است.

پایان بخش جلسه شورای آموزش و پرورش تقدیر از دانش اموزان برتر استانی در مسابقات پرسش مهر ریاست جمهوری، جشنواره 27 درجه و جشنواره تئاتر درسی استان بود که دانش آموزان موفق شدند در پرسش مهر ریاست جمهوری دو رتبه اول، دو رتبه سوم و یک رتبه چهارمی، در جشنواره 27 درجه دو رتبه اول و یک رتبه دومی و در تئاتر درسی رتبه بازیگر شاخص و برتر را کسب کنند.

 منبع: پایگاه اطلاع رسانی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بشاگرد


١١:٢٩ - 1397/12/27    /    شماره : ٣٩٢٨    /    تعداد نمایش : ٦٠خروج