چهارشنبه ٠٥ تير ١٣٩٨
سایت های مرتبط
 
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 230315
 بازدید امروز : 167
 کل بازدید : 621057
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0/1563
اوقات شرعی بشاگرد
اخبار > اولین نماز با چادر مهربانی


  چاپ        ارسال به دوست

اولین نماز با چادر مهربانی

دومین مرحله پویش مشق بندگی با همت بنیاد خیریه موج مهربانی برگزار شد. در این پویش برای 200 دانش آموز در منطقه محروم بشاگرد جشن تکلیف گرفته شد و دانش آموزان دختر خلعت زیبای تکلیف را بر سر کرده و اولین نماز خود را اقامه کردند.

مهرداد الطافی، مدیرعامل خیریه موج مهربانی می گوید: این پویش برای دومین سال است که اجرا می شود. هدف اصلی و بزرگ ما از این کار این است که از این طریق وارد مناطق محروم شویم و ضمن برگزاری جشن تکلیف برای دانش آموزان محروم، بسته هدیه به آنها بدهیم.

الطافی می افزاید: با برگزاری این پویش ها سعی داریم تا به فرهنگ سازی در مناطق محروم سراسر کشور اقدام کنیم و از طرفی آداب و معاشرت دانش آموزان در امور دینی را نیز آموزش دهیم.

پویش مشق بندگی برای دانش آموزانی که خیلی هایشان در مدارس سنگی یا کپری درس می خوانند روزی به یادماندنی است. آنها در جشنی جمعی که متعلق به آنها است شرکت می کنند و در کنار جانماز و چادر گلی که در مراکز اشتغال بنیاد خیریه موج مهربانی دوخته شده اند، هدیه های دیگری نیز دریافت می کنند. «خیلی از این بچه ها تاکنون هدیه نگرفته اند و باز کردن کاغذهای کادو برایشان هیجان انگیز است. آنها در جریان جشن تکلیف کادوهای دیگری نیز دریافت می کنند که همگی شان با کمک های مردمی تهیه شده است».

به گفته او، قرار است به زودی برای 200 دانش آموز دیگر در بخش گافرون بشاگرد نیز جشن تکلیف برگزار شود.

جامعه هدف ما همه مناطق محروم در سراسر ایران است. با توجه به رابطانی که در شهرها و استان های مختلف داریم آنها گزارش مناطق محروم را به ما داده و سپس با تحقیقات لازم و به نسبت نیاز منطقه برنامه هایی را ترتیب می دهیم. از توزیع بسته های هدایا گرفته تا غذا، خدمات آموزشی، اشتغال و .... اما خیریه موج مهربانی به دنبال این نیست که خانواده های مناطق محروم را وابسته کند. آنها در کنار بالا بردن سطح آموزش در مناطق محروم، زمینه های اشتغالزایی را نیز ایجاد می کنند تا پس از مدتی این خانواده ها بتوانند مایحتاج زندگی شان را از دسترنج خود فراهم کنند.

ما فقط زمینه های کسب و کار را در مناطق محروم ایجاد می کنیم و بر آموزش بچه ها نیز تاکید بسیاری داریم تا سطح سواد در این مناطق را بالا ببریم. چرا که خیلی از این بچه ها هنوز در کپرها و مدرسه های سنگی درس می خوانند و فضای مناسبی را برای تحصیل ندارند. به همین دلیل امیدوار هستیم، برگزاری این جشن ها فرصتی شود برای دورهمی کودکان مناطق محروم، گرفتن کادو و همچنین شاد کردن آنها.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی


١٤:١٤ - 1397/10/09    /    شماره : ٣٨٧٥    /    تعداد نمایش : ٨٥خروج