در حال بارگذاری ...
 • محرومیت روستای ذهبارک بشاگرد از آب آشامیدنی سالم

  طبق انتشار گزارشی در اوایل سال ۹۹ مبنی بر رنج مردم ذهبارک از آب آشامیدنی ناسالم در پیگیری این موضوع قائم مقام آب و فاضلاب هرمزگان از ساخت مخزن آب برای این روستا خبر داد.

  به گزارش خبرنگار ما، روستای ذهبارک از توابع بخش گافر و پارامون شهرستان بشاگرد سالیان سال است که از نعمت وجود آب آشامیدنی سالم محروم است و این موضوع رنجی مضاعف بر دل مردمان محروم این منطقه گذاشته است با وجود اینکه این خبرگزاری در 8 فروردین 99 گزارشی را از مشکل آب آشامیدنی این روستا منتشر کرد اما هنوز اقدامی در راستای حل مشکل این

  روستا نشده است.

  این روستا در 75 کیلومتری مرکز شهرستان بشاگرد قرار دارد و دارای 52 خانواده با جمعیت 230 نفر است و یکی از روستاهای محروم توابع بخش گافر و پارامون شهرستان بشاگرد است که همیشه در سایه بی توجهی مسئولین قرار گرفته تا آنجایی که در سیل اخیر شرق هرمزگان که راه مواصلاتی بسیاری از روستاهای بشاگرد را بست مردم برای تامین کالاهای مورد نیاز مشکلات زیادی داشتند و امدادرسانی به آنها نیز کمی زمان بر بود.

  رنج مشکل آب آشامیدنی نیز یکی از مشکلات این منطقه است، اهالی، شورا و دهیار این روستا سالیان زیادی است در حال پیگیری، دعوت از مسئولین برای بازدید از روستا و مکاتبات فراوان هستند اما با وجود رفت و آمدها و قول هایی که داده شده تاکنون اقدامی برای این مردم نشده است و هم اکنون آنها در شرایط کامل غیربهداشتی از آب شرب غیر سالم برای آشامیدن استفاده می کنند.

  احمد شاکری قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان اظهار داشت: بهسازی شبکه انتقال آب روستای ذهبارک از چشمه تا مخزن در سال های گذشته اجرا شده اما برای ساخت مخزن این روستا تاکنون تامین اعتباری نشده است.

  وی افزود: هزینه ساخت مخزن آب این روستا در یکی از قراردادهای شرکت آب و فاضلاب استان با پیمانکاران دیده شده است.

  شاکری بیان کرد: طی این قرارداد بنا است 11 باب مخزن آب برای روستاهای شهرستان بشاگرد ساخته شود که روستای ذهبارک هم در بین این 11 روستا قرار دارد.

  قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان تاکید کرد: این قرارداد در سال 98 منعقد گردیده و تاکنون 3 مخزن آب روستایی در بشاگرد ساخته شده است.

   امید می رود مسئولان آب و فاضلاب استان به نقاط محروم و کمتر برخوردار هرمزگان توجه ویژه ای داشته باشند و آب شرب سالم برای روستائیان مناطق محروم تامین کنند.