در حال بارگذاری ...
 • محرومیت بشاگرد از زیرساخت های ورزشی

  زیرساخت ورزشی یکی از نیازهای اصلی هر شهر و روستایی است تا بتوان استعداد نوجوانان و جوانان را در رشته های مختلف ورزشی شناسایی و برای شکوفایی آن استعدادها برنامه ریزی کرد، بشاگرد یکی از شهرستان هایی بوده که در این امر نیز محروم بوده است.

  به گزارش خبرنگار ما، امروزه ورزش نقش بسزایی در سلامتی جامعه دارد به گونه ای که محققان معتقدند یک فرد ورزشکار نسبت به افراد عادی جامعه از سلامتی بالایی برخوردار است.

  زیرساخت های ورزشی در راستای توسعه ورزش هر شهر و روستا یکی از ابتدایی ترین نیازهای علاقمندان به ورزش های مختلف است که در کشور ایران این مسئولیت را دولت و دولتمردان به دوش می کشند.

  همواره کمبود زیرساخت ها و امکانات ورزشی در استان هرمزگان به ویژه در شهرستان های شرقی این استان در رسانه های مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفته شده است.

  جوانان شهرستان هایی همچون میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد همواره از کمبود امکانات ورزشی گلایه مند هستند. 

  استعدادهای فراوانی که در رشته های مختلف ورزشی در شهرستان های شرقی هرمزگان پدید می آیند به دلیل کمبود زیرساخت های مناسب ورزشی از رسیدن به جایگاه اصلی خود در کشور و جهان باز می مانند. 

  در شرق هرمزگان بحث فقط راجع به کسب مقام و حضور ورزشکاران با استعداد در مسابقات کشوری و بین المللی نیست بلکه بحث بر سر این است که جوانان و نوجوانان زیادی به دلیل نبود اوقات فراغت مناسب که مهمترین آن ها ورزش است به سمت آسیب های اجتماعی سوق می یابند و آسیب های جبران ناپذیری به جامعه وارد می شود.

  تا از شهرستان بشاگرد نام می بریم افکار عمومی به سمت محرومیت می رود، محرومیتی که سالهاست بشاگرد را رها نمی کند و همچنان به قوت خود باقی مانده است.

  تا کنون تلاش هایی برای رفع محرومیت در این شهرستان شده است و نادید گرفتن اقدامات صورت گرفته از سوی دولت برای محرومیت زدایی دور از انصاف است، اما علارغم تلاش های فراوان همچنان کمبود امکانات در بشاگرد این شهرستان را نسبت به شهرستان های دیگر متمایز ساخته است.

  یکی از محرومیت هایی که بارها در فضای مجازی نیز بحث و منعکس شده است کمبود امکانات ورزشی در این شهرستان است که سرشار از استعدادهای ورزشی بوده و کمبود امکانات این استعدادها را رو به نابودی می کشاند. 

  بشاگرد یکی از شهرستان های فاقد زمین چمن فوتبال در کشور است، حال چرا با گذشت بیش از 40 سال از انقلاب اسلامی این شهرستان همچنان از این کمبود رنج می برد را مسئولان باید پاسخ دهند.

  همزمان با شهرستان شدن بشاگرد کلنگ ساخت زمین چمن فوتبال در این شهرستان به زمین خورد که برای جوانان فوتبال دوست این شهرستان بسیار خوشایند بود اما سال ها و سال ها گذشت و خبری از چمن فوتبال در بشاگرد نشد و جوانان امیدوارانه در زمین های خاکی توپ زدند.

  اکنون پس از گذشت حدود 12 سال از ارتقا بشاگرد به شهرستان یک بار دیگر خبر کلنگ زنی ساخت چمن مصنوعی فوتبال در فضای مجازی و بین جوانان پیچید، خبرنگار تسنیم برای اطلاع از صحت این خبر به سراغ یکی از مسئولان رفت.

  رئیس ورزش و جوانان شهرستان بشاگرد در گفت وگو با خبرنگار تسنیم گفت: کلنگ ساخت زمین چمن فوتبال با حضور مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان در سردشت بشاگرد زده شد.

  ابراهیم صفری پور اظهار داشت: دکتر امیاری و هیئت همراه طی سفری که در چند روز گذشته از شهرستان بشاگرد داشتند از سالن چند منظوره شهر سردشت بازدید و کلنگ ساخت زمین چمن مصنوعی فوتبال را به زمین زدند.

  وی افزود: 17 میلیارد ریال از اعتبارات استانی برای ساخت این پروژه مصوب شده و قابل اجرا است.

  صفری پور بیان داشت: در جریان این سفر یک روزه مدیرکل ورزش و جوانان با امام جمعه و فرماندار بشاگرد نیز راجب پیرامون بررسی مسائل و توسعه ورزش و جوانان این شهرستان دیدار داشت.

  رئیس ورزش و جوانان بشاگرد گفت: شهرستان بشاگرد تنها شهرستان فاقد زمین چمن فوتبال در کشور است که با احداث این زمین چمن فوتبال در مرکز شهرستان جوانان زیادی از آن بهره خواهند برد.

  ابراهیم صفری پور تصریح کرد: همچنین امیاری با شهردار شهر گوهران در خصوص تفاهم نامه ای که در دوران مدیرکل اسبق امضا شده بود دیدار کرد. 

  صفری پور افزود: در سال 99 تحولات خوبی در زمینه زیرساخت های ورزشی به ویژه در روستاها در شهرستان بشاگرد صورت خواهد گرفت.

  وی گفت: مدیرکل ورزش و جوانان استان قول احداث اولین زورخانه را در صورت واگذاری زمین در شهرستان بشاگرد را نیز به امام جمعه این شهرستان داده است. 

  حال باید منتظر ماند و دید زیرساخت های ورزشی در مناطق محروم خصوصا در شهرستان بشاگرد چه تغییراتی را در آینده خواهند کرد و آیا تغییرات اساسی در تخصیص منابع و احداث سالن های ورزشی در این شهرستان صورت خواهد گرفت یا خیر.