در حال بارگذاری ...
 • لزوم خدمات رسانی هوایی در برخی نقاط بشاگرد

  مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد گفت: بکارگیری بالگرد و خدمات رسانی هوایی در حوزه درمانی تنها راه پیش رو در برخی نقاط بشاگرد است.

  عبدالعظیم احمدپور کریانی در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: بارندگی های یک ماه اخیر شهرستان بشاگرد و ایجاد خسارات در بخش راه های مواصلاتی باعث شد ارائه خدمات در حوزه های مختلف از جمله حوزه بهداشت و درمان به سختی صورت گیرد.

  وی افزود: از آنجا که برخی مراقبت های بهداشتی خصوصأ در حوزه زنان باردار و کودکان گاهأ به شکل فعال و با حضور شخص خدمت دهنده در محل زندگی افراد صورت می گیرد، بحران راه، انجام این امور را دشوار کرده است.

  مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد گفت: در برخی از نقاط با وجود بازگشایی راه ها، امکان جابجایی برخی بیماران، خصوصأ زنان باردار با توجه به شرایط خاص و حساس، به شکل ایمن مقدور نیست و شاید در این موارد اورژانس هوایی تنها راه چاره باشد.

  ادامه داد: از طرفی استفاده از اورژانس هوایی هم محدودیت های زمانی و مکانی خاص خود را داشته که در مجموع همه این مسائل، خدمات رسانی درمانی خصوصأ در شرایط اورژانس را با مشکلاتی مواجه ساخته است.

  وی تصریح کرد: از آنجایی که تمام تلاش مجموعه متولی بهداشت و درمان در شرایط موجود، ارائه مطلوب خدمات است همچنان نیاز به وجود بالگرد و خدمات رسانی هوایی تنها راه پیش رو در برخی نقاط بشاگرد است که همکاری های بیشتر بین بخشی را در جهت تحقق این امر می طلبد