در حال بارگذاری ...
 • عملیات ساخت پل موقت بر روی رودخانه جگین بشاگرد آغاز شد

  عملیات ساخت پل موقت بر روی رودخانه جگین شهرستان بشاگرد همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر آغاز شد.

  فرماندار بشاگرد در نشست پیگیری وضعیت سیل زدگان این شهرستان، اظهار داشت: پس از سیل اخیر در دیماه امسال، وزیر راه و شهرسازی به عنوان نماینده دولت در این منطقه حضور یافت و وضعیت شهرستان و آسیب های وارده را مورد بررسی قرار داد.

  احمد محمودی بیان داشت: در سفر وزیر راه و شهرسازی ، ساخت پل موقت بر روی رودخانه جگین مورد موافقت قرار گرفت و هم اکنون عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

  وی خاطرنشان کرد: نخستین محموله از تجهیزات ساخت پل موقت به روستای درنگ مدو مرکز بخش گافر شهرستان بشاگرد رسیده و عملیات ساخت آن با سرعت انجام خواهد شد.

  محمودی تصریح کرد: همچنین برای سهولت در رفت وآمد و برقراری راه ارتباطی ۵۶ روستای منطقه بشاگرد عملیات احداث یک پل دائم دارای ۱۲ دهنه ۱۰ متری به طول ۱۲۰ متر نیز در دستور کار است.

  به دنبال بارندگی های دیماه امسال مناطق روستایی «کش تخت»، «تجَک»، «بن نر»، «اشکان»، «گوهران»، «امام آباد صحرا»، «احمد آباد»، «سردشت»، «مُلکن»، «بندبارک»، «درگاه» و«پاهتک» در بشاگرد دچار سیل و آبگرفتگی شدند.

  روستای کش تخت با ۲۲۵ نفر و تجک با ۲۰۵ نفر آسیب دیده بیشترین خسارت را از سیل اخیر متحمل شده اند.

  همچمنین در پی بارندگی و سیل تمامی راه های روستایی بخش گافر و پارامون شهرستان بشاگرد مسدود شد و خدمات رسانی توسط بالگردهای سپاه و هلال احمر انجام گرفت.

  شهرستان بشاگرد در ۳۰۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

  سیل اخیر بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال خسارت به زیرساخت های منطقه شرق هرمزگان وارد کرد.