در حال بارگذاری ...
 • اقدامات همه جانبه سپاه در بازگشایی راه های بشاگرد

  امام جمعه شهرستان بشاگرد گفت: وضعیت راه های بشاگرد پس از سیل اخیر با حمایت همه جانبه سپاه و تلاش اداره راه بشاگرد و مدیریت مسؤولان شهرستانی در حال بازگشایی است.

  حجت الاسلام حسین غلامی در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: وضعیت راه های بشاگرد پس از سیل اخیر بحمدالله با حمایت همه جانبه سپاه و تلاش اداره راه بشاگرد و مدیریت مسؤولان شهرستانی بخصوص فرماندار محترم در حال بازگشایی است.

  وی افزود: ماشین آلات از روستای سگرکن در زیرکوه گافر گذشته اند و فعالیت خود را ادامه می دهند تا به آخرین روستای بخش گافر برسند.

  امام جمعه شهرستان بشاگرد گفت: از سمت پشت کوه هم دستگاه های راهسازی مشغول کار هستند و لوله گذاری موقت بر روی رودخانه جگین در حال انجام است تا اینکه پل موقت ریلی برسد و با نصب پل ریلی لوله ها به زیرکوه انتقال داده می شوند.

  حجت الاسلام غلامی با بیان اینکه سپاه لحظه ای «بشاگرد» را رها نکرد و از آن غافل نشد، افزود: دستگاه های راهسازی متعلق به سپاه قرار است از امروز در مسیر فراهک برای بازگشایی راه کار را شروع کند.

  وی ادامه داد: مسیر روستاهای سرحدی بازگشایی شده است اما چند نقطه باتلاقی در این مسیر وجود دارد که مسؤولین در صدد اصلاح آن هستند.

  امام جمعه بشاگرد عنوان کرد: مسیر گاوکش و تومان احمد همچنان مسدود است و نیاز به بازگشایی دارد.

  وی ضمن تقدیر از همه دستگاه های پای کار افزود: امیدواریم تصمیمات اساسی برای رفع همیشگی این مشکل گرفته شود.

  خطیب جمعه بشاگرد تصریح کرد: اکنون با نزول رحمت الهی با مشکلات دست و پنجه نرم می کنیم، با اینکه قطعأ برکات فراوانی هم دارد باز هم بعد از مدتی با مشکلات کمبود آب مواجه هستیم.

  حجت الاسلام غلامی افزود: به فرموده حاج آقای عبادی زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان، بشاگرد «شهر پر باران تشنه» است که بایستی مسؤولان از هدررفت آب جلوگیری کنند.

  امام جمعه بشاگرد عنوان داشت: بشاگرد ظرفیت های فراوانی در احداث سدهای کوچک و بزرگ دارد که می تواند هم آب شرب این منطقه و همچنین شهرستان های اطراف را تأمین کند.

  وی اضافه کرد: تأمین آب کشاورزی، ایجاد فضای زیبای گردشگری و ایجاد فرصت اشتغال در بشاگرد فراهم است لذا از مسؤولان درخواست می شود در این زمینه تأمل کنند و مطالعاتشان را به مرحله اجرا بگذارند.