در حال بارگذاری ...
 • برق تمام روستاهای سیل زده بشاگرد وصل شد

  فرماندار بشاگرد از اتصال شبکه برق رسانی در تمامی روستاهای سیل زده این شهرستان خبر داد.

  احمد محمودی در گفت وگو با خبرنگار ما، اظهار داشت: از مجموع 51 شبکه آبرسانی در مناطق سیل زده بشاگرد که تحت پوشش آبفار است، 45 شبکه ترمیم و به شبکه توزیع برگشته اند.

  وی افزود: 6 شبکه دیگر به دلیل واقع شدن در مسیر رودخانه جگین و چاه های آب و پمپ نیاز به لجن کشی دارند و در حال حاضر امکان دسترسی وجود نداشته است.

  فرماندار شهرستان بشاگرد گفت: خوشبختانه به دلیل پرآب بودن چشمه های طبیعی روستاها، به وسیله لوله آب به مخازن جهت مصرف انتقال داده می شود.

  محمودی بیان داشت: شبکه مابقی روستاها به صورت خودگردان اداره می شود و آنهایی که دچار خسارت شده اند با مراجعه به آبفار، لوله و اتصالات لازم را دریافت کرده اند و اداره آبفار به جز یک روستا مشکلی در تأمین آب ندارند.

  وی تصریح کرد: برق همه روستاها وصل شده است و برابر اعلام شورای روستای میهان، برق این روستا دو فاز بوده که اداره برق در صدد رفع مشکل است.

  فرماندار بشاگرد یادآور شد: روز گذشته بالگردهای نیروی دریایی سپاه به اتفاق نیروهای بسیجی و هلال احمر، آرد 6 روستا را تحویل داده اند.

  وی اظهار داشت: امروز نیز عملیات بالگردها ادامه خواهد یافت و در پایان روز آمار کمک های امدادی اعم از زمینی و هوایی از طریق همین خبرگزاری به استحضار مردم عزیز خواهد رسید.

  فرماندار شهرستان بشاگرد اضافه کرد: در ارتباط با بازگشایی مسیرهای روستایی جلسه هماهنگی و تقسیم کار با حضور گروه مهندسی نیروی دریایی سپاه و معاون راهداری سپاه برگزار شد.

  محمودی افزود: در این جلسه مقرر شد به وسیله 19 دستگاه ماشین آلات راهداری اعم از بولدوزر، لودر، گریدر و کامیون در 6 محور زیرکوه گافر، پشت کوه، تومان احمد، علی آباد سرحدی، گوهران و مرکزی عملیات بازگشایی راه ها آغاز شود.

  وی گفت: محور زیرکوه گافر تا روستای آخران که عمده ترین آسیب را دیده است توسط مهندسی نیروی دریایی سپاه آغار شده است.

  فرماندار بشاگرد در پایان عنوان داشت: بازگشایی سایر محورها با مسؤولیت راهداری و همکاری سپاه انجام می شود