در حال بارگذاری ...
 • آرد توسط بالگرد سپاه به مردم روستای میهان رسید

  امام جمعه بشاگرد تصریح کرد: با همکاری بالگرد هوافضای سپاه، آرد به روستای میهان بشاگرد رسید و قرار است یک بالگرد دیگر هم اضافه شود و گروه مهندسی نیروی دریایی سپاه نیز به میدان آمده تا با همکاری نیروهای جهادی و دستگاه های اجرایی، راه زمینی بازگشایی شود.

  حجت الاسلام حسین غلامی در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: مشکل اصلی کندی امدادرسانی همچنان مسدود بودن بیشتر مسیرهای مواصلاتی با مرکز شهرستان است.

  وی با بیان اینکه امدادرسانی فقط به وسیله خودروهای کمک دار و با سختی صورت می گیرد، افزود: با همکاری بالگرد هوافضای سپاه، آرد به روستای میهان رسید و قرار است یک بالگرد دیگر هم اضافه شود و گروه مهندسی نیروی دریایی سپاه نیز به میدان آمده تا با همکاری نیروهای جهادی و دستگاه های اجرایی، راه زمینی بازگشایی شود.

  امام جمعه شهرستان بشاگرد گفت: در کنار مسیرهای گافر بخصوص زیرکوه از سگرکن تا کهورکان که از اولین روزهای سیل در محاصره رودخانه ها قرار دارند، رودخانه جگین نیز مانع عبور اهالی روستاهای سرحدی هم شده است.

  حجت الاسلام غلامی ادامه داد: «ده پشت بیر» در بخش مرکزی جزو روستاهایی است که هنوز مورد توجه خوبی قرار نگرفته و گرفتاری مردم این روستا در بُعد راه همانند گافر است. روستاهای فراهک، براهنگ، کش میگی و پرانگی هم جاده مواصلاتی آنها با مرکز شهرستان مسدود است.

  وی ضمن تمجید از فرماندار بشاگرد با بیان اینکه در کنار مشکلات سیل اخیر نهادهایی چون هلال احمر، کمیته امداد و سپاه پاسداران در کنار مردم هستند، عنوان داشت: دستگاه های دولتی از قبیل برق، راه، مرکز بهداشت و درمان، بنیاد مسکن و...... درگیر کار بودند اما این خلاء در بشاگرد احساس می شود که ادارات از لحاظ ماشین آلات تخصصی با توجه به شرایط منطقه تجهیز نیستند و عمده نیاز منطقه تجهیز ادارات مخصوصا اداره راه است.

  امام جمعه بشاگرد افزود: مسیر دومرخ و پوسمن به خمینی شهر متأسفانه مورد غفلت قرار گرفته است و هنوز پس از بارندگی دو هفته قبل مسدود است.

  حجت الاسلام غلامی تصریح کرد: اگر قرار است برای بشاگرد کاری صورت بگیرد بایستی استانداردها در نظر گرفته شود چراکه ما درگیر مشکل سیل هستیم وگرنه مشکلات راه درابسر کم نیست از تیدر گرفته تا بشنو، درشهر، ناشکی اوهکن و.... این ها همه عمده مشکلاتشان راه دسترسی است.

  وی اضافه کرد: پروژه هایی که در بشاگرد شروع می شود و نیمه تمام رها می شود خود سبب مشکلات دو چندان مردم شده لذا از مسؤولان محترم درخواست داریم اولأ زود بیایند پای کار، ثانیأ نظارت دقیق نسبت به پروژه ها داشته باشند، ثالثأ پروژه ها را نیمه تمام رها نکنند و رابعأ نسبت به رودخانه های بشاگرد از تجربه بومیان منطقه استفاده شود.

  امام جمعه بشاگرد یادآور شد: بشاگرد ضربه های زیادی از مهندسی اشتباه پیمانکاران در مسیل ها خورده است که به عنوان مثال می توان به پل نرسیده به خمینی شهر و آبنمای تیدر اشاره کرد.

  غلامی در پایان افزود: بالگرد سپاه خانمی از روستای میهان را که تازه وضع حمل کرده بود و حالش بسیار وخیم بود را از خطر نجات داد و جهت درمان به سردشت مرکز شهرستان بشاگرد انتقال داد.