در حال بارگذاری ...
 • ارسال مواد غذایی با بالگرد به روستاهای درگیر سیل بشاگرد

  فرماندار شهرستان بشاگرد از ادامه امداد هوایی و ارسال آذوقه به روستاهای درگیر سیل در این شهرستان خبر داد.

  احمد محمودی در گفت وگو با خبرنگار ما، افزود: در روز ششم بهمن ماه، بار دیگر شاهد بارندگی در شهرستان بشاگرد و ادامه مشکلات گذشته بودیم.

  وی با بیان اینکه بارندگی ها امدادرسانی هوایی را با مشکل مواجه کرد، تصریح کرد: خوشبختانه بار دیگر امداد هوایی توسط سپاه پاسداران و جمعیت هلال احمر به صورت مداوم در حال انجام است.

  محمودی با اشاره به اینکه در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی و ادامه امداد هوایی از لحاظ مواد اولیه و آذوقه نیز مردم ساکن روستاهایی که راه شان مسدود شده، مشکلی نخواهند داشت، خاطرنشان کرد: در خصوص بازگشایی راه های روستایی به دلیل قرار داشتن در دل رودخانه باید منتظر فروکش کردن آب باشیم تا بتوانیم اقدامات لازم  بعدی را انجام دهیم.

  وی با بیان اینکه راه ۴۵ روستا شهرستان بشاگرد همچنان مسدود است، اضافه کرد: بیشترین نیاز مردم آرد، برنج و مواد غذایی است که اکنون به وسیله امداد هوایی هم ارسال مواد غذایی و هم جابجایی بیماران نیز صورت می گیرد.

  محمودی ادامه داد: به علت بارندگی و وقوع سیل، اهالی دو روستای زاچ و داربست بشاگرد، به روستای اَوُشک شهرستان جاسک منتقل شدند و در ۱۳۰ چادر در نظر گرفته شده اسکان یافتند.

  وی در پایان گفت: با قول رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور، سه دستگاه ماشین راه سازی تا دو روز آینده به ماشین آلات سنگین شهرستان بشاگرد اضافه می شود