در حال بارگذاری ...
 • ۹۰ درصد راه های روستایی شهرستان بشاگرد خاکی و در دل رودخانه قرار دارد

  رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان بشاگرد گفت: ۹۰ درصد راه های روستایی شهرستان بشاگرد خاکی و در دل رودخانه قرار دارد و همین مسئله کار را برای بازگشایی دشوارتر می کند.

  عباس شبانی در گفت وگو با خبرنگار ما، در خصوص آخرین وضعیت راه های مسدود شده روستایی در این شهرستان، افزود: راه های روستایی این شهرستان به ویژه در بخش گافر و پارامون به دلیل طغیان رودخانه جگین و باتلاقی بودن محورها با مشکل جدی روبه رو هستند.

  وی با بیان اینکه پس از بارندگی های شدید دی ماه نیز توانستیم با اقدامات به موقع مشکل راه های روستایی را در اکثر نقاط شهرستان برطرف کنیم، اضافه کرد: تنها بخش زیرکوه به دلیل آنکه تمامی رودخانه های شهرستان بشاگرد به آن منطقه منتهی می شود، مسدود اما سایر راه های روستایی باز و در حال استفاده بود.

  شبانی با اشاره به اینکه شدت بارندگی ها در شهرستان بشاگرد به گونه ای است که در برخی مناطق هر جا پا بگذاری از زمین آب خارج می شود، عنوان کرد: اکثر چشمه های زیرزمینی نیز بار دیگر احیاشده و به دلیل اینکه راه های روستایی شهرستان بشاگرد اغلب در رودخانه یا مسیر آن قرار دارد، مسدود شده است.

  وی ادامه داد: ۹۰ درصد راه های روستایی شهرستان بشاگرد خاکی و در دل رودخانه قرار دارد و همین مسئله کار را برای بازگشایی دشوارتر می کند.

  رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان بشاگرد با بیان اینکه بارندگی های اواخر هفته گذشته نیز سبب شد بار دیگر ۷۰ درصد مشکلات بارندگی های شدید دی ماه بازگردد، خاطرنشان کرد: بیش از ۵۰ روستا در روز گذشته با مسدود شدن راه شان مواجه بودند و شرایط آب و هوایی امروز هم نیز نامساعد است.

  شبانی در خصوص حضور وزیر راه و شهرسازی در این شهرستان، بیان کرد: در این راستا یک پل موقت و یک پل دائم بر روی رودخانه جگین احداث می شود که این امر موجب سهولت در رفت وآمد و برقراری راه ارتباطی ۵۶ روستا در این منطقه خواهد شد.

  وی با اشاره به اینکه قرار است تا بهمن ماه نیز پل موقت احداث شود، اضافه کرد: امروز معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای در بشاگرد حاضر خواهد شد و نقشه برداری این پروژه انجام می شود.

  رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان بشاگرد در پایان با اشاره به اینکه اعتبار ۳ میلیارد تومانی از ۱۲ میلیارد تومان پیش بینی شده برای اجرایی کردن احداث این پل موقت تخصیص یافنه و در حال انجام تشریفات است.