در حال بارگذاری ...
 • احداث پل بر روی رودخانه جگین بشاگرد آغاز می شود

  وزیر راه و شهرسازی گفت: احداث پل موقتی تا بهمن ماه امسال بر روی رودخانه جگین شهرستان بشاگرد که دراثر سیل اخیر از بین رفته است، آغازمی شود.

  محمد اسلامی در بازدید رودخانه جگین بشاگرد افزود: همچنین برای سهولت در رفت وآمد و برقراری راه ارتباطی ۵۶ روستای منطقه بشاگرد عملیات احداث یک پل دائم دارای ۱۲ دهنه ۱۰ متری به طول ۱۲۰ متر نیز در دستورکار است.

  به دنبال بارندگی های اخیر وطغیان رودخانه جگین، راه ارتباطی ۵۶ روستا با مرکز بخش بشاگرد قطع شد که اهالی این روستاها خواستار چاره اندیشی برای رفع این مشکل شدند و استاندار هرمزگان نیز این موضوع را با وزیر راه وشهرسازی مطرح و مورد پیگیری قرارداد.

  وی همچنین دربازدید از روستاهای سیلزده بشاگرد بیان داشت: برای تسهیل در ارائه خدمات راهداری دربخش گافر وپارامون شهرستان بشاگرد، راهدارخانه احداث می شود.

   وزیر راه وشهرسازی در گفت وگو با اهالی سیل زده بشاگرد نیز اظهار داشت: خسارت های ناشی از سیل در این منطقه به سرعت جبران می شود.

  وزیر راه و شهرسازی به عنوان نماینده رییس جمهوری به منظور بازدید از روستاهای سیل زده جاسک وبشاگرد به هرمزگان سفر کرده است.

  به دنبال بارندگی های اخیر مناطق روستایی «کش تخت»، «تجَک»، «بن نر»، «اشکان»، «گوهران»، «امام آباد صحرا»، «احمد آباد»، «سردشت»، «مُلکن»، «بندبارک»، «درگاه» و«پاهتک» در بشاگرد دچار سیل و آبگرفتگی شدند.

  روستای کش تخت با ۲۲۵ نفر و تجک با ۲۰۵ نفر آسیب دیده بیشترین خسارت را از سیل اخیر متحمل شده اند.

  همچمنین در پی بارندگی و سیل روز جمعه و شنبه ۲۰ و ۲۱ دیماه جاری تمامی راه های روستایی بخش گافر و پارامون شهرستان بشاگرد مسدودشد و خدمات رسانی توسط بالگردهای سپاه و هلال احمر انجام می شود.

  به دنبال فعالیت سامانه بارشی در استان هرمزگان سیلاب زیادی در شرق هرمزگان از جمله جاسک، سیریک و بشاگرد به وقوع پیوست و روستاهای منطقه تحت تاثیر آن قرار گرفتند و خسارت بسیاری به خانه های روستایی، تاسیسات آبرسانی وبرق، ابنیه و جاده ها درمنطقه جاسک و بشاگرد وارد شده است.

  طبق اعلام معاون امور عمرانی استانداری هرمزگان، دربرآورد اولیه تاکنون سیل ۱۲هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال به زیرساخت ها وبخش های مختلف شهرستان های جاسک و بشاگرد خسارت وارد کرده است.

  شهرستان جاسک و بشاگرد در ۳۰۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده اند.