در حال بارگذاری ...
 • وضعیت بد بشاگرد ۹ روز پس از سیل

  امام جمعه شهرستان بشاگرد گفت: وضعیت بشاگرد پس از گذشت ۹ روز از سیل اخیر همچنان بحرانى است.

  حجت الاسلام حسین غلامی در گفت وگو با خبرنگار ما در بندرعباس اظهار داشت: وضعیت بشاگرد پس از گذشت 9 روز از سیل اخیر همچنان بحرانى است. 

  وى افزود: هنوز جاده ارتباطی بیش از ۵۶ روستا مسدود است، وضعیت برق برخى از روستاهای گافر پایین، فراهک و کروچ کلن همچنان طبق معمول وصل نیست.

  امام جمعه شهرستان بشاگرد گفت: هر کجا برق نباشد ارتباط تلفنی هم تحت تأثیر قرار مى گیرد که نیاز است اداره برق در این خصوص تمهیدات بیشتری را اتخاذ کند. 

  حجت الاسلام غلامی افزود: مسؤولان پای کار هستند اما وضعیت راه خیلی خراب است و بیشتر لودرهایی که وارد منطقه شده اند به دلیل باتلاقی بودن مسیر، در گل و لاى گیر کرده اند و زمین گیر شده اند.

  وى ادامه داد: خدمات متوقف شده است، وضعیت برخى از روستاها مانند سگن، دهندر شنبه، گراهون به شکلی است که اگر تا قبل از بارندگی پیش رو در روزهای آینده، رودخانه لایروبی نشود زمینه برای وقوع سیل سهمگین در این روستاها فراهم مى شود.

  امام جمعه بشاگرد یادآور شد: به هنگام بارندگى راه ارتباطى هر ١٨٠ روستاى بشاگرد با مرکز شهرستان قطع مى شود که نیازمند برنامه ریزى و تمهیدات اساسى در این خصوص است.

  وی افزود: همچنان مسیر ارتباطی ۴۸ روستا در بخش گافر و پارامون و ۷ روستا در بخش گوهران و یک روستا در بخش مرکزی با مرکز شهرستان مسدود است که از تمامی مسؤولان استانی و کشوری استمداد می جوئیم.

  خطیب جمعه شهرستان بشاگرد عنوان داشت: دلیل اصلی مسدود بودن راه روستاهای سیل زده، عدم فروکش شدن آب رودخانه جگین و باتلاقی بودن راه هاست.

  حجت الاسلام غلامی در پایان تصریح کرد: به جز به وسیله کامیون ها و وسائل نقلیه سنگین نمى شود از رودخانه جگین گذشت و هم اکنون نیز ٣ لودر از ٥ لودر اعزامى به منطقه در گل گیر کرده اند و از کار افتاده اند.