در حال بارگذاری ...
 • راه ارتباطی 18 روستای بخش گافر و پارامون بسته است

  امام جمعه بشاگرد گفت: بیشترین آسیب سیل در بشاگرد به منطقه گافر و پارامون وارد شده است و اکنون راه 18 روستای این بخش به سردشت بسته است.

  حجت الاسلام حسین غلامی در گفت وگو با خبرنگار ما در بندرعباس اظهار کرد: راه 18 روستای منطقه گافر و پارامون از توابع شهرستان بشاگرد اکنون بسته است و به خودروهای سنگین بیشتری برای گشودن این راه نیاز است.

  وی با بیان این که طغیان رودخانه جگین بیشترین خسارات به بخش گافر و پارامون در بشاگرد وارد کرده است، گفت: مردم روستاهای گافر به مواد غذایی و اقلام امدادی نظیر چادر، پتو، لوازم گرمایشی، آب، آرد، نان، تن ماهی، روغن و برنج نیاز دارند و باید این اقلام سریع تر به دست آنان برسد.

  امام جمعه بشاگرد اضافه کرد: هنوز اقلام غذایی به 15 روستای گافر و پارامون نرسیده است و 17 روستا نیز هنوز برق ندارد اما ارتباط تلفن برقرار است.

  حجت الاسلام حسین غلامی گفت: منطقه بشاگرد، کوهستانی است و از آن جا که سیل بسیاری از زندگی مردم را با خود برده است، لذا وسایل گرمایشی، لباس گرم و پتو از عمده ترین نیازهای مردم گافر و پارامون است که ساعتی قبل این نیازها را با فرمانده نیروی دریایی سپاه نیز در میان گذاشتم و اکنون اکیپ های در راه هستند تا بخشی از این امکانات را به مردم منطقه برسانند.

  وی خواستار اختصاص اعتبار ویژه برای بهسازی و بازسازی منازل مردم آسیب دیده در این سیل شد و تصریح کرد: دام های زیادی در اثر سیل در این منطقه تلف شده اند و مردم جز همین دام ها و مزارع کشاورزی، راه معاش دیگری ندارند