در حال بارگذاری ...
 • بارندگی موجب حادثه دیدگی ۳۷۹ خانوار در بشاگرد شد

  به دنبال بارندگی های دو هفته گذشته افزون بر ۳۷۹ خانوار دچار حادثه شدند که به یک هزارو ۸۹۵ نفر امدادرسانی شد و۳۰۰ نفر اسکان موقت یافتند.

  رییس شعبه هلال احمر بشاگرد در خصوص خدمات رسانی انجام شده به حادثه دیدگان ناشی از بارندگی های ۲ هفته گذشته اظهار داشت: ۱۷ نجاتگر در قالب شش تیم عملیاتی در جریان سیل دو هفته گذشته به مناطق حادثه دیده اعزام شدند و ۶۰ دستگاه چادر، ۲۵۵تخته پتو، ۹۱۷ کیلوگرم نایلون، ۱۲تخته موکت، ۵۵ شعله فانوس، ۷۴ عدد کلمن در میان سیل زدگان توزیع شد.

  محمد نظری ادامه داد: در این بارندگی ها مناطق کش تخت، تجک، بن نر، اشکان، گوهران ، امام آباد صحرا، احمد آباد، سردشت، مُلکن، بندبارک، درگاه، پاهتک، کهناب بالا، شه شیب، پابنی، کاهکن، کوه سفید، درگوئن، کمدارک، بست مردن، تریشن، دستگرد، ایررو بتیش در بشاگرد دچار سیل و آبگرفتگی شدند.

  رییس شعبه هلال احمر بشاگرد اضافه کرد: بارندگی موسمی همراه با رعد و برق، صاعقه و باد شدید به صورت پراکنده در یک ماه گذشته هر روز از ساعت ۱۴ در این شهرستان باریده است و توپوگرافی زمین، فرسایش شدید خاک  و بافت کپرنشین در پی بارندگی ها موجب خرابی امکانات زیستی می شود.

  وی ابراز داشت: سکونتگاه افزون بر ۸۵ درصد از جمعیت بشاگرد در روستاها، کوهپایه ها و حاشیه رودخانه ها قرار دارد و بروز بارندگی خسارت های سنگینی به دام سبک و کپرها وارد می کند.

  نظری گفت: ۱۰ روستا در بخش مرکزی به مرکزیت شهر سردشت، ۲۰پارچه روستا در بخش گافروپارامون، حوزه درآب سر در بخش گوهران و بخش ۱۴روستا در محدوده رودخانه پاهتک بیشتر متاثر از بارندگی و سیل می شوند که امداددرسانی به دلیل دشوارگذار بودن منطقه و مسدود شدن راه ها ارتباطی به کندی انجام می شود.

  رییس شعبه هلال احمر بشاگرد اشاره کرد: بخش گافروپارامون جزء محروم ترین مناطق شهرستان بوده که با ۳۵ روستا دارای افزون بر ۸ هزار نفر جمعیت است و با کوچکترین بارندگی و طغیان رودخانه جگین برای حدود ۲ هفته مسدود می شود.

  وی یادآور شد: ۷ نفر در یک ماه گذشته دچار حادثه غرق شدگی شده و جان خود را از دست دادند.