در حال بارگذاری ...
  • بنیاد خیریه خواجه نصیر طوسی

    به منظور ارتقای سطح فرهنگی و آموزشی کشور و تعلیم و تربیت انسان های متعهد و متخصص بر اساس تعالیم حیات بخش دین مبین اسلام و رهنمودهای گرانقدر حضرت امام خمینی(ره) موسسه عام المنفعه خواجه نصیرالدین طوسی در سال 1370 از سوی پیشکسوتان متدین عرصه آموزش و فرهنگ و جمعی از جوانان دانش آموخته متعهد دانشگاهی و با کسب مجوز رسمی از وزارت آموزش و پرورش فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز نمود که در این راستا واحدهای مختلف فرهنگی و آموزشی شامل مدارس راهنمایی، دبیرستان، هنرستان، پیش دانشگاهی و مرکز آموزش و پرورش از راه دور دخترانه و پسرانه و انتشارات راه اندازی گردید.
    اما از سال 77 و در راستای اهداف عالیه فرهنگی و تربیتی این موسسه اردوهایی بلند مدت با نام «اردوی جهادی» برای دانش آموزان و فارغ التحصیلان موسسه راه اندازی گردید که در این اردوها همه ساله جمعی از دانش آموزان و مربیان و فارغ التحصیلان به یکی از مناطق محروم کشور اعزام می شوند.

    خوشبختانه برگزاری اردوهای جهادی دانش آموزی و دانشجویی اثرات بسیار مثبتی در میان شرکت کنندگان و نیز نتایج مطلوبی در جهت محرومیت زدایی در مناطق محروم داشته است. بطوری که همه ساله بر تعداد افرادی که تمایل به حضور در اردو یا کمک رسانی مادی و معنوی به مناطق محروم دارند افزوده می شود و این امر مسئولین موسسه را بر آن داشت که فعالیتهای خود را در مناطق محروم گسترش داده و با راه اندازی مجموعه ای مستقل فعالیتهای محرومیت زدایی خویش را به ویژه در مناطق روستایی کشور گسترش دهد. که در این راستا و پس از 12 سال فعالیت مداوم در مناطق محروم کشور، تشکیلاتی مستقل تحت عنوان «بنیاد خیریه غیردولتی خواجه نصیر طوسی  به شماره ثبت 25509 و با کسب مجوز از وزارت کشور و با محدوده فعالیت فرا استانی در سال 1389 راه اندازی گردید.

    جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بنیاد خیریه خواجه نصیر و فعالیت های آن می توانید به وب سایت این بنیاد به آدرس http://knti.ir مراجعه کنید.